Przygotowania | Ślub i Wesele

Sezon na Targi Ślubne rozpoczęty – krótki przewodnik przyszłej panny młodej

29 października 2017

Branża ślubna nie śpi – właśnie rozpoczął się sezon na targi ślubne! „…właściwie to po co iść na te targi ślubne? Pewnie jest tam tylko jeden wielki tłok, a inspiracje czy zaproszenia mogę obejrzeć w Internecie…” Jeśli zastanawiasz się, czym właściwie są targi ślubne i czy warto się na nie wybrać, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie 😉

Sezon jesienno-zimowy to okres, w którym w wielu miastach odbywają się wyżej wspomniane już targi ślubne. Mamy, więc wiele okazji, żeby wziąć w nich udział i skorzystać z ich oferty. Wystawcy, których możemy tam spotkać związani są najczęściej z fotografią i wideofilmowaniem, ale znajdziemy tam również ofertę DJ-ów, papaterii ślubnej, cukierni i wielu, wielu innych. Jeśli, więc chcecie zrobić research, czymś się zainspirować lub po prostu pójść z ciekawości to serdecznie Was do tego zachęcam.

Rabaty, promocje!

Podczas trwania imprezy wielu wystawców oferuje atrakcyjne rabaty i promocje, może to być, więc wspaniała okazja do zaoszczędzenia pieniędzy. Za możliwość wystawienia się na takiej imprezie trzeba słono zapłacić, mamy, więc pewność, że firmy oferujące tam swoje usługi nie są przypadkowymi interesami, na których możemy się sparzyć w dniu naszego wesela. Musicie przyznać, że to naprawdę wielki plus. Wpisując w przeglądarce np. kamerzysta mamy milion wyników i mętlik w głowie. Na targach możemy osobiście porozmawiać z wykonawcą, wypytać o wszystkie szczegóły, obejrzeć ich realizacje i dodatkowo skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej na tę okazję. My polujemy na rabat u jubilera, u którego wybraliśmy nasze obrączki. Podczas trwania targów oferują -30% – nie trzeba ich kupować na miejscu, wystarczy wpłacić zaliczkę, a w późniejszym czasie udać się do salonu, żeby na spokojnie je dobrać.

Najnowsze trendy

Targi zorganizowane są zwykle z wielkim rozmachem i z całą pewnością są okazją do zainspirowania się, poznania nadchodzących trendów oraz ciekawych rozwiązań dla naszej imprezy. Dodatkowym atutem są trwające często wykłady, podczas których możemy skorzystać z porad i porozmawiać z ekspertami branży zupełnie za darmo. Jeśli jesteście trendsetterkami i uwielbiacie być na bieżąco to na pewno się nie rozczarujecie i poznacie trendy na 2018 rok w zaproszeniach, sukniach, atrakcjach weselnych czy tortach. Dla mnie niezwykłym atutem trwania takiej imprezy jest na pewno możliwość zobaczenia wszystkiego na żywo. W Internecie wszystko jest na zdjęciach, a wiadomo jak one mogą przekłamywać rzeczywistość, szczególnie w takich rzeczach jak zaproszenia, coś co na zdjęciu wygląda na estetyczne w realu może stracić na jakości. Zakupy przez Internet ciągle mnie nie przekonują lubię wszystko dotknąć i sprawdzić 😜.

Moda, organizacja i rozrywka na wysokim poziomie

Jeśli tak jak ja jesteście estetkami i lubicie cieszyć swoje oczy ładnymi rzeczami to po raz kolejny zachęcę Was do wzięcia udziału w tego typu imprezie. Możecie wygodnie usiąść i obejrzeć pokazy mody, spróbować ciasta lub jeśli macie już wybraną suknię ślubną zrobić makijaż i fryzurę. Spacerując wśród alejek możecie również wypróbować kilka jak nie kilkanaście fotobudek i może akurat któraś z nich przypadnie Wam do gustu. Salony sukien ślubnych często też organizują wyprzedaż kolekcji sukienek z poprzednich sezonów, jeśli więc nie macie jeszcze nic upatrzonego, to jest to kolejna okazja do zaoszczędzenia waszych pieniędzy. Organizowane są też atrakcje i konkursy, nie jedna przyszła panna młoda wygrała już suknię ślubną czy chociażby porządny rabat do salonu! 👍

A co z minusami?

Jak to w życiu bywa i takie targi mają oczywiście swoje minusy. Jeśli nie lubicie przebywać w zatłoczonych miejscach i denerwują Was takie spędy to sobie odpuście. Zewsząd też jesteśmy atakowani ulotkami, na które z resztą dostajemy na samym wstępnie specjalną papierową torbę. Na pewno nastoimy się też w kolejkach, żeby o coś spytać, czy zobaczyć interesującą nas rzecz. Ciężko również o intymność podczas załatwiania formalności.

Co, gdzie, kiedy – rozkład jazdy!

2017

 

5 listopad                          Gdańsk, XV Targi Ślub i Wesele

11-12 listopad                  Kraków, XXXII Małopolskie Targi Ślubne

12 listopad                        Wrocław, Concept Weddings – Targi Ślubne

12 listopad                        Gdańsk, Targi Młodej Pary

12 listopad                        Rybnik, XVI Rybnickie Targi Ślubne

12 listopad                        Łódź,  Targi Ślubne

18-19 listopada                Toruń, Targi Ślubne

19 listopad                        Katowice, III edycja Śląskich Targów Ślubnych

19 listopad                        Bydgoszcz, XIII Targi Ślubne

25-26 listopad                  Warszawa, Wedding Targi Ślubne

25-26 listopad                  Lublin, Targi Ślubne Ona&On

10-11 grudzień                  Kielce, IX Ogólnopolskie Targi Ślubne Modny Ślub

2018

Styczeń                             Łódź, XII Łódzkie Międzyplanetarne Targi Ślubne

13-14 styczeń                  Warszawa, Polska Gala Ślubna

14 styczeń                       Wrocław, XVI Dolnośląskie Targi Ślubne

14 styczeń                        Kraków, Targi Młodej Pary

14 styczeń                        Poznań, XIV Wielka Poznańska Gala Ślubna

20-21 styczeń                  Rzeszów, XII Podkarpackie Targi Ślubne Wedding Day

28 styczeń                        Szczecin, XIV Wielka Gala Ślubna

28 styczeń                         Katowice, XVI Międzyplanetarne Targi Ślubne

4 luty                                  Opole, XV Opolskie Targi Ślubne

18 luty                                Krosno, Krośnieńskie Targi Ślubne

18 luty                                Bielsko-Biała, XVII Bielskie Targi Ślubne

18 luty                                Warszawa, Targi Młodej Pary

25 luty                                Częstochowa, XV Częstochowskie Targi Ślubne

 

Pamiętajcie, że każde targi ślubne bez problemu znajdziecie w Internecie, możecie tam znaleźć informacje o obecnych na nich wystawcach, możecie więc ustalić, czy dana oferta będzie dla Was atrakcyjna i czy warto się na nie wybrać. Warto też kupić bilet on-line, ceny są zwykle bardziej atrakcyjne, a koszt wstępu to około 15-20 zł za osobę.

W związku z tym, że mieszkamy w Warszawie na pewno wybierzemy się na Polską Galę Ślubną w PKiN, na których byliśmy również w zeszłym roku (krótka relacja tutaj) oraz na Wedding Targi Ślubne na Stadionie Narodowym. Na pewno przygotuję dla Was szczegółowe relacje z obydwu imprez, więc jeśli macie jakieś sugestie i chcecie żebym na coś szczególnie zwróciła uwagę to śmiało piszcie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *