Przygotowania

Targi ślubne – Moja relacja

11 maja 2017

Czy warto wybrać się na targi ślubne?

Takie pytanie zadawałam sobie od zeszłych wakacji! Stwierdziłam, że nie dowiem się, póki sama tego nie sprawdzę i tym sposobem z narzeczonym postanowiliśmy wziąć udział w Targach w Pałacu Kultury i Nauki w styczniu oraz w Warszawskim Expo XXI w lutym. W tamtym czasie nie wiedziałam jeszcze, że za kilka miesięcy będę prowadziła bloga o takiej tematyce, na szczęście zrobiłam kilka zdjęć, którymi chętnie się z Wami podzielę.

 

Na czym to polega, gdzie można kupić bilety i kiedy odbędą się kolejne targi?

Targi odbywają się zimą, a więc po sezonie ślubnym, kiedy firmy mają chwilę wytchnienia, a w salonach sukien ślubnych weszły już nowe kolekcje. Już dzisiaj wiadomo, że kolejna Gala Ślubna w Warszawie w PKiN odbędzie się w dniach 13-14 stycznia 2018 roku, jeśli chcecie się wybrać to koniecznie zanotujcie tę datę – dlaczego dowiecie się czytając do końca. Bilety możemy kupić przez Internet, ale również w kasach przy wejściu. Nie ma przerażających kolejek, więc jeśli nie macie pewności, że się na nich pojawicie, to możecie jak najbardziej odłożyć to na dzień przybycia. Targi organizowane są zwykle przez dwa dni, podczas których program się powtarza, dzięki temu z większą swobodą możemy się rozejrzeć 🙂

Co tam znajdziemy?

…mnóstwo wystawców: fotografów, kamerzystów, orkiestry, wodzirejów, cukiernie, pracowanie dekoratorskie, drukarnie, jubilerów, salony sukien ślubnych, fotobudki itp. Zwykle znajdują się tam sami „najlepsi” – tak reklamował się jeden z fotografów, który zdradził nam, że miejsce dla wystawców kosztuje słone pieniądze.

Jakieś korzyści?

Wg usługodawców same korzyści. Cały teren roi się od specjalnych cen na targach, które obowiązują tylko „dzisiaj”, albo tylko z tą ulotką. Na pewno jest to plus i warto z tego skorzystać. Ciężko jednak decydować się na fotografa, zaproszenie, czy obrączki, kiedy wkoło jest pełno ludzi i panuje ogólny chaos. Warto więc wcześniej zorientować się, kto będzie się wystawiał na danych targach, przejrzeć jego portfolio i wtedy śmiało kupować usługi w niższych cenach. Możemy liczyć na około 100 zł zniżki np. przy fotobudce, czy 30% rabatu przy zakupie obrączek w ARENART. Sami zamierzamy z niej skorzystać w przyszłym roku 🙂

Plusy i minusy:

Istotnym plusem jest na pewno fakt, że idąc tam możemy dotknąć i obejrzeć na żywo np. zaproszenia ślubne, których wybór jest naprawdę szeroki. Możemy się zainspirować czy też dowiedzieć o trendach obowiązujących w danym sezonie. Ja np. dowiedziałam się, że babeczkowy tort, o którym tak marzę, wcale nie jest droższy od klasycznego piętrowego! 🙂 Zupełnie za darmo degustować wypieki, drinki czy lody, a nawet przymierzyć suknię ślubną. Właśnie ze względu na możliwość obejrzenia sukienek poszłam na pierwsze targi, podczas których odbywały się też pokazy mody. Co prawda żadna z kreacji nie poruszyła mojego serca, ale po raz pierwszy mogłam z bliska, a nie zza szklanego ekranu obejrzeć śubne kiecuszki.

Na niekorzyść targów działa na pewno ten ogrom ludzi, który się tam przewija, zewsząd też jesteśmy atakowani ulotkami, na które z resztą dostajemy na samym wstępnie specjalną papierową torbę. Na pewno nastoimy się też w kolejkach, żeby o coś spytać, czy zobaczyć interesującą nas rzecz. Ciężko również o intymność podczas załatwiania formalności.

 

PKiN czy Expo XXI ?

Zdecydowanie Gala Ślubna organizowana w Pałanu Kultury i Nauki wygrywa! Ze względu na organizację, liczbę wystawców, różnorodność atrakcji, interesujące rozmowy i pokazy mody ślubnej. Jedyną przewagą, którą może poszczycić się Expo XXI, to możliwość wystawienia samochodów. Nie powiem, fajnie było wsiąść do zabytkowego auta w stylu amerykańskim 🙂 Jednak to jedyny plus…być może, że były to już drugie targi, ale po prostu się na nich wynudziłam. Wystawców z zaproszeniami było może 2, większość to fotografowie i kamerzyści, których mieliśmy wówczas już załatwionych. Także mój głos oddaję na Galę Ślubnę i z pewnością wybiorę się na nią w 2018 roku po garść inspiracji i zniżkę na wymarzone obrączki <3

 

 

Najlepiej na targi udać się w roku, w którym organizujecie swój ślub 🙂 Możecie wtedy skorzystać z próbnego makijażu, czy możliwości zrobienia próbnej fryzury ślubnej. Umówić się na mierzenie sukni ślubnej, wybrać budkę fotograficzną w atrakcyjnej cenie czy kupić garnitur ze zniżką.

 

 

 

Wszystkie zdjęcia, oprócz tych z samochodami zrobiłam podczas Gali Ślubnej PKiN w Warszawie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *