Poradnik

Kosmetyczka Panny Młodej – czyli weselny niezbędnik przyszłej żony

7 sierpnia 2018

Oczywiste jest to, że w dniu swojego ślubu chcesz wyglądać perfekcyjnie przez cały czas. Większość z Was zdecyduje się z pewnością na profesjonalny makijaż, który na pewno będzie trzymał się znacznie dłużej, niż ten wykonany przez Was, ale pamiętajcie, że to tylko kosmetyki, a każda skóra jest inna. Jaki z tego morał? Taki, że Panna Młoda musi być przygotowana na każdą ewentualność, dlatego nie o same kosmetyki do makijażu chodzi!

Z pewnością nigdy nie widziałaś Panny Młodej z kopertówką…ja też nie! Swój mini zestaw ratunkowy daj do przechowania świadkowej lub w ostateczności zostaw w sali weselnej. Co warto mieć przy sobie tego dnia?

Kosmetyki do poprawek makijażu

Korektor, puder matujący i pomadka to taki must-have! Jeśli masz tendencję do świecenia się w okolicach strefy T, możesz dodatkowo zabrać ze sobą bibułki matujące. Pamiętaj też, że te kosmetyki mogą Ci się wcale nie przydać, ale przezorny zawsze ubezpieczony.

Igła z nitką

Nie raz z pewnością słyszałaś historię, że trzeba było szyć tren w sukience Panny Młodej, bo przypinka nie wytrzymała, tak może być i w Twoim przypadku, więc warto mieć igłę z nitką przy sobie. Pan Młody też może być w potrzebie, więc zabierz kolory nitek przystosowane również do jego garderoby.

Plastry

Wybierz te specjalne na odciski, ale nie zapomnij też o tych zwykłych. Na weselu będziesz miała swoje wymarzone buty kopciuszka, łatwo więc o pęcherze i zadrapania. Będzie też sporo osób, które przypadkiem mogą Cię urazić.

Dropsy, tic-tac’i

Panna Młoda z gumą do żucia wygląda kiepsko, tego dnia postaw, więc zdecydowanie na miętowe cukierki i dropsy, które szybko się rozpuszczą i odświeżą Twój oddech. Błogosławieństwo, przysięga, składanie życzeń, rozmowy – musisz czuć się komfortowo!

Chusteczki

Mówią, że na weselu, albo będziesz poza wszystkim, albo będziesz przeżywać wszystko bardzo emocjonalnie. Przyda się solidna paczka chusteczek, tych nawilżanych również.

Lakier do paznokci

Jeśli planujesz założyć rajstopy lub pończochy, a nie zamierzasz brać kilku par, weź przynajmniej bezbarwny lakier do paznokci. Stara metoda chętnie używana przez nasze matki zatrzyma lecące oczko.

Tabletki przeciwbólowe

Jeśli zamierzasz pić alkohol, oczywiście ich nie bierz, ale jeśli zamierzasz być trzeźwą Panną Młodą i złapie Cię akurat ból głowy czy inne dolegliwości, warto mieć na nie jakieś antidotum.

Ograniczyłam się do minimum i wymieniłam tylko te naprawdę niezbędne rzeczy. Swoją kosmetyczkę przygotuj na kilka dni przed ślubem i nie zapomnij przekazać jej świadkowej, to ona będzie ciągle obok i będzie ratować Cię z opresji. 🙂

P.S Nie zapomnij proszę zmyć swojego makijażu przed pójściem spać, wiele dziewczyn o tym zapomina, a po całym dniu Twoja skóra potrzebuje odpoczynku. Niech nie przychodzi Ci do głowy pomysł, żeby zostawiać ten makijaż na poprawiny!

  1. Zupełnie zapomniałam, żeby spakować taki niezbędnik. Co prawda mój ślub dopiero w październiku, ale dobrze, że trafiłam na Twój wpis – dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *