Inspiracje | Poradnik

Jak wybrać tort weselny? | Inspiracyjny czwartek #7 | Tort weselny 2018

2 sierpnia 2018

Jak wybrać tort weselny? Co wziąć pod uwagę przy wyborze? Czy smak i wygląd mają znaczenie? Czy tort jest w ogóle potrzebny? Kiedy podać tort na weselu?

Nasz tort już zamówiony. W początkowej wersji miał być z babeczek i miał być zamawiany z warszawskiej cukierni, chciałam, żeby był niezwykły. Życie zweryfikowało moje plany i ostatecznie zdecydowaliśmy się na tort, który oferuje sala weselna, dzięki czemu nie muszę się już o nic martwić. Dostarczę jeszcze tylko topper i sprawa będzie zamknięta. Spokojnie, wiem, jak będzie wyglądał. Dałam właścicielce sali zdjęcia z inspiracjami i powiedziała, że zrobią dla mnie właśnie taki!

Jak wybrać tort weselny? Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Zastanawiasz się czy ma być śmietanowy, pokryty masą cukrową, babeczkowy, czy naked cake? Pierwszą zasadą, którą warto się kierować przy jego wyborze jest nasz motyw przewodni wesela. Dobrze jeśli tort współgra z resztą koncepcji i ładnie wpisuje się w jej ramy. W dekoracjach dominuje kolor różowy, niech tort również będzie z tym kolorem, planujecie wesele w stylu rustykalnym? Idealny będzie naked cake! Lubicie glamour? Niech i tort będzie elegancki. Dokładnie widać, że po wzięciu pod uwagę pierwszej zasady sytuacja się klaruje i sam motyw przewodni sugeruje nam, jak powinien wyglądać nasz tort. Pamiętajcie jednak, że wcale nie musicie się tą zasadą kierować i nawet jeśli wesele nie jest w stylu boho, a marzy Ci się tort w najnowszych trendach, to możesz go mieć!

Czy smak i wygląd mają znaczenie?

Oczywiście! Tort powinien być stylowy i smaczny. W innym wypadku goście nie będą chcieli go jeść. Tutaj macie szerokie pole do popisu, bo cukiernia może przygotować dla Was tort o dowolnym smaku. Truskawkowy, porzeczkowy, malinowy, śmietankowy, a może czekoladowy?

Czy tort jest w ogóle potrzebny?

Tort na weselu to już tradycja. Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie czy jest potrzebny czy nie, ale na pewno jest stałym elementem weselnego przyjęcia, a dodatkowo jest również smacznym i efektownym deserem.

Kiedy podać tort na weselu?

Na weselach, na których miałam okazję bywać, zwykle podawano go przed oczepinami, czyli koło północy. Coraz częściej jednak, traktowany jest jak deser i podawany wcześniej, np. po pierwszym posiłku, czy koło godziny 22:00. Wybór należy tutaj do Was, nie ma bowiem żadnej ścisłej zasady, która mówi, że tort musi być podany właśnie wtedy.

A teraz solidna dawka inspiracji tortów, które są najmodniejsze w sezonie ślubnym 2018!

  1. Moje serce najbardziej skradły torty typu naked cake. Jestem w nich maksymalnie zakochana i nie wyobrażam sobie żadnego innego na moim weselu. A jeśli chodzi o tort w formie babeczek, to super pomysł! Już kilka razy widziałam taki gdzieś w zakątkach pinterestu i jestem ciekawa jak sprawdziłby się w rzeczywistości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *