Podróż poślubna

Jak dobrze zaplanować podróż poślubną?

27 listopada 2018

Jedną z fajniejszych rzeczy towarzyszących planowaniu ślubu i wesela jest idąca za tym podróż poślubna! Dla mnie są to wyjątkowe wakacje! Co zrobić, żeby zapamiętać je na całe życie jako te jedyne i wyjątkowe?  

W związku z tym, że dopiero co, sami wróciliśmy z najpiękniejszej podróży życia, przygotuję dla Was cykl wpisów na temat planowania podróży poślubnej!

Wiem, że za oknem spadające liście z drzew i sporo deszczowych dni, które nie napawają optymizmem. Wychodząc temu trochę na przeciw i w związku z tym, że listopad jest miesiącem naszej podróży poślubnej, stworzyłam dla Was wpis z przydatnymi wskazówkami, które pomogą Wam zaplanować wymarzoną podróż poślubną. Poza tym, jeśli ślubujecie miłość latem, okres jesienno-zimowy będzie idealnym czasem na zaplanowanie miesiąca miodowego!

Wspólna decyzja

Pamiętajcie, że ma to być WASZA podróż poślubna, dlatego tak ważne jest, abyście razem ustalili kierunek podróży. Jeśli jednemu z Was marzą się góry, a drugiemu morze, musicie osiągnąć jakiś kompromis i wybrać coś, co zadowoli Waszą dwójkę. Nie kierujcie się tutaj egoizmem, będziecie lub jesteście małżeństwem, dbajcie o siebie nawzajem.

Im wcześniej, tym lepiej

Skoro w założeniu ma to być podróż życia, warto zająć się jej planowaniem dużo wcześniej. Już w trakcie ślubnych przygotowań zacznijcie rozglądać się za idealnym kierunkiem. Dzięki temu, macie czas na porównywanie ofert, kupienie tańszych biletów lotniczych, czy znalezienie fajnego hotelu w atrakcyjnej cenie.

Budżet

Na samym początku ważne, żebyście ustalili budżet, jaki chcecie przeznaczyć na wyjazd. To pomoże Wam w prostszy sposób wszystko zaplanować. i pamiętajcie, czasem podróże w kraju wychodzą drożej, niż te zagraniczne.

Kierunek

Pojedźcie tam, gdzie jeszcze nie byliście. Do miejsca, o którym marzycie od dłuższego czasu. Oczywiście nie chodzi o to, żeby polecieć na drugi koniec planety mimo wszystko. Mam na myśli miejsce, które Wam się podoba i jest w zasięgu Waszej ręki. Jeśli nie byliście jeszcze w Bieszczadach, a bardzo chcieliście tam pojechać, zróbcie to! Jeśli marzy Wam się hotel SPA nad polskim morzem, zafundujcie sobie właśnie taki relaks. Jeśli jednak Wasz portfel pozwala na więcej i od zawsze marzyła się Wam Tajlandia, wybierzcie się do Tajlandii! Ważne, żeby było to miejsce wyjątkowe.

Plan podróży z głową

Kierunek ustalony, więc czas na ustalenie zwiedzania i atrakcji, które chcecie zaliczyć w danym miejscu. Poczytajcie o danym miejscu w Internecie, bądź papierowych przewodnikach. Sprawdźcie, co warto zobaczyć i gdzie zjeść najlepsze potrawy. Jeśli jednak, będziecie już na miejscu nie wykonujcie planu za wszelką ceną. To ma być relaks, a nie dzika pogoń za tym, żeby zobaczyć jak najwięcej, znajdźcie balans.

Nowe nazwisko

Przy wcześniejszym planowaniu, musicie pamiętać o tym, aby rezerwować wszystkie bilety na nowe nazwisko Panny Młodej. Chyba, że w podróż wybieracie się od razu po ślubie, wówczas nie ma takiej potrzeby, o ważności dokumentów przeczytasz więcej tutaj.

Bagaż podręczny

Jeśli wybieracie się gdzieś samolotem, spakujcie najpotrzebniejsze rzeczy do swojego bagażu podręcznego. Jeśli Wasza walizka rejestrowana gdzieś się zagubi i dotrze z opóźnieniem będziecie mieć ładowarkę, szczoteczkę do zębów, kostium kąpielowy czy krem do opalania przy sobie. Nie zepsuje Wam to pierwszych godzin wspólnej podróży.

Cieszcie się sobą

To Wasza podróż poślubna. Odłączcie skrzynki mailowe, a najlepiej wyłączcie telefony, oczywiście po poinformowaniu najbliższych, że jesteście już na miejscu i spędzajcie czas tylko ze sobą!

Gadżety

Jeśli tak jak ja lubicie wszelkiej maści gadżety, możecie uświetnić wyjazd małymi dodatkami, które przypomną Wam, że to Wasza podróż poślubna. Imienniki do walizek z napisami Mr & Mrs, a może T-shirt z napisem „Żona”? Ja jestem ZA!

Pamiątki

Kupcie pamiątkę, która będzie mogła zdobić Wasz dom i jednocześnie przypominać Wam, o miejscu, które wspólnie odwiedziliście.

  1. Fajny artykuł, poruszyłaś dużo ważnych kwestii związanych z podróżą poślubną 🙂 No i najważniejszy ” cieszcie się sobą” zgadzam się w 100%!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *