Inspiracje

Fokus na zieleń – zielone rośliny, które udekorują Twoją salę weselną

24 stycznia 2019

Trend na kolor greneery trwa nieprzerwanie, od kiedy został wybrany kolorem Pantone w 2017 roku. Póki co, nie zanosi się, aby to się zmieniło. Dla mnie to wspaniała wiadomość, ponieważ jestem wielką fanką dekoracji w tym stylu. Postanowiłam, więc bliżej przyjrzeć się dostępnym na rynku roślinom, które możemy wykorzystać w dekoracjach sal weselnych.

Ogrodowa zieleń przeniesiona do sal weselnych wprowadza fantastyczny klimat i zupełnie odmienia wnętrze. Przybliża do natury, podkreśla oryginalność uroczystości, a także daje szerokie pole manewru w tworzeniu zielonych kompozycji. Zielone gałązki mogą być jedynie dodatkiem do ulubionych kwiatów lub samodzielnie tworzyć kompozycje. Klimat greneery wspaniale zagra z wiosennymi przyjęciami ślubnymi, na które sezon rozpoczynamy już niedługo!

Rośliny i gałązki do dekoracji:

Ruskus

Stół, girlanda, wianek, bukiet, a nawet tort! Ta giętka, dobrze współpracująca roślinka tak samo dobrze jak sama, prezentuje się również w towarzystwie delikatnych kwiatów. Wykazuje sporą wytrzymałość, więc bez obaw można jej używać w dekoracjach sal weselnych i kościołów.

Monstera

Te duże, zielone liście szybko stały się uwielbiane przez dekoratorów. Świetnie się prezentują, mają nieregularny kształt, a dodatkowo w łatwy sposób pozwalają osiągnąć efekt WOW! Tropiki w środku miasta? TAK! To idealne rośliny dla osób, które szukają niesztampowych rozwiązań i marzą o ślubie w klimacie egzotycznym. Podobno w warunkach naturalnych są w stanie osiągnąć nawet 20 metrów wysokości. Sam ten fakt czyni je już wyjątkowymi.

Paproć

Kiedyś zdobiły większość polskich salonów, a także były spotykane podczas letnio-jesiennych spacerów po lesie, dzisiaj poszły o krok dalej i goszczą na salach weselnych. Idealnie sprawdzą się podczas wesel w stylu leśnym, botanicznym i rustykalnym. Tworzą niesamowicie naturalny klimat. Używane w bukietach i girlandach, przez torty, aż do stołów.

Bluszcz pospolity

Chyba każdy kojarzy tą roślinę, która szybko się rozrasta i dla jednych jest wspaniałą ozdobą ogrodowej ściany, a dla drugich przekleństwem. Z czasów dziecka kojarzę raczej tą drugą opcję. świetnie sprawdzi się do girland i wszelkich zwisów. Jest to wiecznie zielona roślina, a więc jest łatwo dostępna przez cały rok i wcale nie trzeba jej kupować, wystarczy popytać znajomych.

Mech

Kolejna nieoczywista roślina dekoracyjna, która wspaniale sprawdzi się podczas wesel. Tworzy bardzo oryginalny, leśny klimat. Wasze inicjały od dzisiaj nie muszą być ze styropianu, przyklejcie trochę mchu, a efekt przejdzie Wasze oczekiwania.

Eukaliptus

Ostatnia propozycja to mój ulubiony eukaliptus, który jednocześnie tworzy też najdroższą opcję dekoracji. Jego zaletą jest wspaniała tekstura kolor oraz samo znaczenie, są bowiem symbolem długowieczności. Pięknie komponuje się w lekkich dekoracjach kwiatowych w stylu rustykalnym. Motyw zielono-szarych listków chętnie jest wykorzystywany również w ślubnej papaterii.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *