Poradnik

Obrączki ślubne – wszystko, co powinniście wiedzieć przed ich zakupem

17 kwietnia 2019

Jeden z ważniejszych zakupów w trakcie ślubnych przygotowań właśnie przed Wami? Stoicie przed wyborem tych jednych, jedynych obrączek i nie wiecie na co warto zwrócić uwagę? Sama niedawno kupowałam obrączki ślubne, więc przychodzę z pomocą, aby rozwiać Wasze wątpliwości.

Zakup obrączek ślubnych może na początku wydawać się banalną sprawą, okazuje się jednak, że kiedy nadchodzi już moment wyboru nie jesteśmy go pewni i odkładamy decyzję w czasie. Czytamy opinie, zastanawiamy się, co jest ważne, czy z daną obrączką mamy możliwość regulacji jej rozmiaru, czy mam zapewnioną jej renowacje i tak dalej…

Nie na ostatnią chwilę

Zakup obrączek warto zaplanować na około pół roku przed ślubem, tak aby mieć czas na spokojne zastanowienie się, jaki wzór wybrać oraz żeby sklep miał wystarczająco dużo czasu na realizację naszego zamówienia i ewentualne poprawki.

Zrób research

Sprawdź sklepy na stronach internetowych, poczytaj fora, na których znajdziesz cenne uwagi dotyczące obsługi i trwałości obrączek z danego sklepu. Dobrym pomysłem jest też rozmowa z rodziną, znajomymi, którzy są już po ślubie i sami niedawno wybierali obrączki. Wiedzą już jak w codziennym życiu sprawdza się ich nowa biżuteria.

Pamiętaj! Biżuteria różni się od tego, co możesz zobaczyć na zdjęciu, a tego jak wygląda na żywo, weź to pod uwagę.

Personalizacja?

Ja zawsze podkreślam, że personalizacja biżuteria jest świetnym pomysłem, jeśli tylko masz taką możliwość, a przy obrączkach jest taka opcja, to śmiało z niej skorzystaj. Musisz się do tego przygotować, przy zamawianiu obrączek będziecie musieli podać grawer, którego oczekujecie na swojej biżuterii, dlatego warto na spokojnie zastanowić się w domu, a nie w sklepie, co chcecie mieć tam napisane. Jeśli nie zdecydujecie się od razu, nic straconego, grawer można „dorobić”, ale wydłuża to czas odbioru waszych obrączek o kolejne kilka dni.

Jaki rozmiar?

Jeśli traficie do dobrego jubilera naprawdę ta kwestia nie powinna Was w ogóle martwić. W sklepie pomogą Wam dobrać odpowiedni rozmiar. Będziecie przymierzać i dobierać taki, który najlepiej będzie zgrywał się z Waszą dłonią i to nie za pomocą papierowych szablonów, a rzeczywistych produktów.

Pamiętaj! Rozmiar palców różni się w zależności od pory dnia i roku. Warto mieć to na uwadze! 🙂

Jaki materiał?

To z czego mają być wykonane Wasze obrączki najlepiej oszacować, biorąc pod uwagę styl Waszego życia i pracę jaką wykonujecie. Nie każdy może pozwolić sobie na obrączke z diamentami, a dla niektórych mężczyzn lepszy niż złoto będzie np. tytan.

Nie bój się zadawać pytań

Podczas wizyty u jubilera masz prawo do zadawania pytań i nie powinieneś się hamować w tym temacie. Jeśli masz wątpliwości, nie bój się o nich powiedzieć. Jeśli nie jesteście pewni w 100%, nie kupujcie ich tylko dlatego, że jesteście 5 raz w tym samym salonie, to mają być Wasze obrączki, które będziecie nosić każdego dnia, do końca życia, muszą być idealne!

Czy obrączki powinny do siebie pasować?

Nie ma zasady, która mówiłaby o tym, że obrączki dla kobiety i mężczyzny muszą być identyczne. Wcale nie muszą, to jest Wasza decyzja i Wasze obrączki. Jeśli jej podoba się zaokrąglona z diamentami, a jemu klasyczna z ostrymi krawędziami, śmiało je kupujcie.

Jeszcze kilka lat temu, taki wybór obrączek ślubnych byłby nie do pomyślenia i być może Wasi rodzice czy dziadkowie nie zrozumieją Waszego wyboru, ale pamiętajcie, że to Wy będziecie nosić je na palcu. Nie ma chyba nic gorszego, niż codziennie oglądać na swoim palcu obrączkę, która nam się nie podoba?

Czy obrączka powinna pasować do pierścionka zaręczynowego?

Nie musi idealnie pasować, ale powinna ją uzupełniać, tak jak resztę Twojej codziennej biżuterii. Lubisz białe złoto? Nie decyduj się na obrączkę w żółtym złocie, nie będziesz się z nią dobrze czuła, tylko dlatego, że mama/przyjaciółka powiedziała, że obrączka musi być złota.

Pamiętaj o budżecie

Jak wszędzie, tak i w sprawie obrączek ciężko znaleźć górną granicę dostępnych produktów. Dobrze więc na samym początku określić sobie budżet, który znacznie pomoże w wyborze obrączek.

100% pewności!

Dopiero wtedy zdecyduj się na zakup obrączek, warto mieć obrączki, które Was zachwycają, bo to właśnie one będą widniały każdego dnia na Waszych dłoniach. Tutaj nie można sobie pozwolić na półśrodki, trzeba być zadowolonym.

    1. U nas 4 ostatnie akapity mają odzwierciedlenie w życiu 🙂 Mamy 2 inne obrączki, które pasują do reszty biżuterii codziennej, budżet był założony, a my dzięki temu wszystkiemu mieliśmy 100% pewności, że muszą być nasze! 🙂

    1. To prawda, czasem ciężko się zdecydować, jak trzeba było brać 2 takie same, to było mniej do wyboru, ale znowu było mniejsze zadowolenie. Ja wybrałam obrączkę zdobioną brylantami (zdjęcie na banerze 🙂 ), ale niestety czasem słyszę opinie, że nie wygląda jak obrączka, tylko pierścionek. Wychodzę z założenia, że najważniejsze, że dla mnie jest obrączką, komuś nie musi się podobać.

  1. Zgadzam się z tym, że obrączki nie muszą być takie same, ba nie muszą być nawet złote ( bardzo nie lubię złotej biżuterii). Może kilka cioć i babć pobiadoli, że Wasze obrączki nie wyglądają na ślubne ale najważniejsze żeby Wam się dobrze je nosiło i wiecie, że to symbol Waszej miłości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *