Ślub Handmade

Kwiatowe confetti – Rożki na płatki – Papierowe DIY

1 października 2018

W coraz większej ilości parafii zaczyna obowiązywać zakaz sypania confetti i ryżu po wyjściu młodej pary przed kościół. Nie wnikajmy dlaczego, a spróbujmy wymyślić alternatywę!

Ten post miałam zrobić dla Was dawno temu, oczywiście własne przygotowania ślubne pochłonęły mi tyle czasu, że zdążyłam zrobić jedynie zdjęcia, a instrukcja zrobienia tych uroczych cudeniek czekała, aż do teraz. Wiem, że przed nami końcówka sezonu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać to w przyszłym roku. Jeśli nie chcesz rzucać groszami, potrzebujesz czegoś efektownego, to proponuję żywe kwiaty w uroczych tutkach, które bez problemu możesz wykonać w swoim domu. Dodatkowo potrzebujesz tylko płatków żywych kwiatów – mogą być nawet te z ogródka i spektakularny efekt murowany!

Do przygotowania różków potrzebne Ci będą:

  1. Nożyczki
  2. Kartki w kształcie kwadratów (kolorowe lub jednolite)
  3. Spinacz/klej/klej na gorąco do wyboru

 

Krok 1

Kartkę papieru ułóż naprzeciwległymi rogami do siebie.

Krok 2

Złap z jednej strony i roluj kartki, do uzyskania kształtu tutki.

Krok 3

Teraz wystarczy złapać spinaczem, bądź klejem odpowiednie brzegi. Jeśli używasz kleju, nałóż go na całej długości, jeśli spinaczy, wystarczy złapać u góry i na samym dole.

Krok 4

Teraz powtórz czynność, do uzyskania pożądanej liczby rożków. Możesz, tak jak ja, ozdobić je dodatkowo spinaczem, wybrałam taki ze wzorem kwiatuszka.

I już! Ostatni krok to napełnienie rożków płatkami i gotowe!

  1. Mały dodatek a nie spodziewałbym się, że aż tak się przyda. Niedawno pomagałam koleżance w organizacji wesela i nie spodziewała się, że goście zamiast ryżem, będą sypali płatkami róż 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *