Poradnik | Ślub

Cała prawda o wyprzedażach sukien ślubnych

13 listopada 2019

Co prawda obecnie w salonach sukien ślubnych trwa w pełni sezon prezentacji nowych kolekcji, ale ze względu na pewne wątpliwości związane z tym, jak właściwie wyglądają wyprzedaże sukienek ślubnych czy rządzą się swoimi prawami i czy może jednak są podobne do tych w sieciówkach, postanowiłam przyjrzeć się bliżej sprawie i odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Czy to się właściwie opłaca? Jak wyglądają takie wyprzedaże? Zastanawiałaś się na zakupem sukni ślubnej z wyprzedaży? A może chcesz zaoszczędzić, ale nie do końca wiesz, na czym właściwie te wyprzedaże polegają i boisz się, że nie będzie na niej Twojej wymarzonej sukienki, którą upatrzyłaś kilka miesięcy wcześniej? Porozmawiałam z kilkoma salonami ślubnymi i zebrałam kilka przydatnych informacji.

Czas trwania wyprzedaży

Kiedy się zaczynają i ile trwają? Tak naprawdę nie ma na to jednej, prawidłowej odpowiedzi, ponieważ poszczególne salony ślubne w różnym okresie prowadzą swoje akcje promocyjne i wyprzedaże. Jest to powodowane tym, że również każdy z producentów i projektantów wprowadza w różnym okresie nowe kolekcje. Jednak na pewno wyprzedaży możemy spodziewać się jesienią: wrzesień, październik i listopad zapraszają na promocje.

Co jest objęte wyprzedażą?

Wbrew temu, czego moglibyśmy się spodziewać po wyprzedażach kolekcji, nie wszystkie sukienki, które były w danym sezonie będą możliwe do zakupu w niższej cenie. Dlaczego? Już tłumaczę. Również w modzie ślubnej istnieją bestsellery, które bez względu na sezon sprzedają się wyjątkowe dobrze. Taki model na pewno nie będzie do zdobycia w niższej cenie. Przejdzie na kolejny sezon jako tzw. carry over i być może znów będzie wiódł prym.

Co jest wyprzedawane?

Wyprzedaże w salonach sukien ślubnych dotyczą zawsze modeli ekspozycyjnych/salonowych. Co to oznacza? Krótką mówiąc to, że taka sukienka wisi w salonie przez cały sezon i jest mierzone nawet setki razy przez inne przyszłe panny młode. Jeśli to nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu to świetnie! Możesz czekać na promocje.

Czy warto czekać na wyprzedaże?

Oczywiście i tu nie będzie jednoznacznej odpowiedzi. Niestety rynek sprzedaży sukienek ślubnych jest tak dynamiczny, że ciężko stwierdzić czy podczas trwania wyprzedaży po pierwsze Twoja upatrzona sukienka będzie nadal do kupienia i po drugie czy któraś z narzeczonych Cię nie uprzedzi i jej nie kupi. Pamiętaj, że na wyprzedaży jest jeden model z danej sukni ślubnej.

Stan takiej sukienki z wyprzedaży?

Jeśli chodzi o stan sukienki, na której zakup się zdecydujesz najłatwiej ocenisz widząc ją po prostu na żywo i przymierzając. Jeśli chodzi natomiast o salon, zapewnia oczywiście odświeżenie (czyszczenie – siłą rzeczy takie sukienki po kilku miesiącach mierzenia nie wyglądają już jak nowe) i poprawki. Jeśli jednak sukienka jest w rozmiarze 40, a Ty nosisz 34, to raczej trzeba odpuścić i zacząć szukać nowej perełki.

 

Mam nadzieję, że trochę Wam pomogłam i rozwiałam niektóre wątpliwości związane z wyborem czasu zakupu sukni ślubnej. 🙂

  1. Świetny artykuł! Bardzo mi pomogłaś. Biorę ślub w przyszłym roku i zastanawiałam się czy kupić nową suknię czy poczekać na wyprzedaże. Rozważałam również uszycie sukni u krawcowej.

  2. Ja niestety nie trafiłam na żadne wyprzedaże, jak kupowałam suknię na ślub… Miałam księżniczkowaty krój i ledwo co zmieściłam się na krześle na weselu, ale dałam radę. Ostatecznie wytrwałam w sukience do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *