Ślub Handmade

Kartki ślubne w wydaniu DIY – czyli, co zrobić z nimi po ślubie?!

23 października 2018

Jeśli dostaliście stos kartek ślubnych, nie macie, gdzie ich trzymać, a jednocześnie chcecie, żeby zostały w Wami na dłużej, to mam dla Was opcje idealne!

Pierwszym pomysłem jest stworzenie z nich albumu, tak jak na załączonym obrazku…

…jednak jeśli takie rozwiązanie nie jest do końca w Waszym guście, to może spodoba Wam się moja wersja DIY. Zróbcie z nich własną kompozycję, która zawiśnie na ścianie Waszego domu! <3 Czy to nie brzmi romantycznie? Możecie się śmiać, ale dla mnie to niebanalny romantyzm i trik na to, że codziennie możecie oglądać kartki ślubne, które zwykle lądują w najczarniejszych otchłaniach szafy.

Do przygotowania obrazka z kartkami potrzebne Ci będą:

  1. Ramka, ja wybrałam taką z Ikei, którą akurat miałam nieużywaną w domu. Jeśli zdecydujecie się na większy format, będziecie mogli wykorzystać większą ilość kartek i stworzyć bardziej spektakularną wersją swojego obrazu.
  2. Kartki ślubne otrzymane od gości weselnych.
  3. Klej, ja wybrałam zwykły do papieru.
  4. Tło. W moim przypadku postawiłam na blok techniczny w białym kolorze.
  5. Nożyczki.
  6. Szablon lub wycinarka/dziurkacz do papieru w wybranym kształcie. Jeśli podoba Ci się heksagon, możesz pobrać go tutaj. Wystarczy, że go wydrukujesz, wytniesz i odrysujesz na sztywnym papierze, a będzie doskonałym szablonem.

Krok 1

Na początku zrób selekcję kartek. Nie wszystkie będą się nadawać, być może też, nie wszystkie będziesz chciał poświęcić do tego celu. Ja starałam się wybrać takie, które ze sobą współgrają stylem i łączą się kolorystycznie.

Krok 2

Przygotuj ramkę z tłem.

Krok 3

Zacznij tworzyć! Postaw na swoją wyobraźnię i staraj się wybierać ciekawe fragmenty kartek. Fajnie, jeśli są na nich jakieś napisy, tak jak w moim przypadku, wszystko zaczęło się od „Just Married”. Następnie odrysuj wybrany skrawek i wytnij. Powtarzaj czynność, aż osiągniesz pożądaną liczbę heksagonów.

Krok 4

Teraz czas na układanie na naszym tle. Możesz przybrać 2 techniki i układać już w trakcie wycinania, lub po. Ułóż najpierw wszystkie części w całość, a dopiero później przyklejaj elementy.

Krok 5

W trakcie układania, od czasu do czasu przyłóż passe partout, tak żeby łatwiej było Ci rozłożenie kartoników.

Krok 6

Teraz wystarczy powiesić gotowy obrazek na ścianie i gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *